9.08.14

Mittetulundusühing Kärde Küla Selts on asutatud 2010 aasta sügisel. Seltsis tegutseb aktiivselt  40 liiget, nende hulgas palju lapsi ja noori.  Juhatuses on Taavi Tõnts, Marve Millend ja Pille Härma. Seltsi eesmärgiks on ühiselt kohalikele probleemidele lahenduste leidmine, vaba aja veetmiseks ning sportimiseks võimaluste pakkumine, küla kõigi elanike ühendamine erinevate tegevustega, kodukoha kaunistamine, heakorra tagamine, küla ajaloo uurimine ja talletamine.

Selts korraldab paar korda aastas koristustalguid, hoiab ära võsastumast Kärde mõisa parki, rajas küla keskusesse kauni vaatega mäenõlvale muruplatsi, kus on grillimiseks laud ja pingid. Samasse on üles pandud laste kiik. Külaplatsile on alustatud laste mänguväljaku ja võrkpalliplatsi rajamist.

2011 aasta suvel tähistas küla Kärde esmamainimise 600., Kärde rahu sõlmimise 350.aastapäeva ja küla 90. sünnipäeva rahvarohke külakokkutulekuga. Ilmus Miili Millendi raamat „Kärde talud 1921-2011". Valmistame ette trükiks tema järjekordseid raamatuid Tooma Katsebaasi ja Kärde mõisa ajaloost. Kuna külaseltsil ei ole kooskäimiseks ruume, siis ühisüritused toimuvad vabas õhus. Seltsi eestvedamisel korraldatakse suviti külapäeva, siis võisteldakse sportlikel aladel, tantsitakse simmanil, kohtutakse põlvkonniti, alati on kutsutud nii praegused kui ka kunagised elanikud.

Noore külaseltsi traditsioonid alles kujunevad- „Teeme ära" talgutel osalemine, esimene ühine rabamatk, vastlapäeva tähistamine Kärde mäel …

2012 aastast tehakse koostööd Tooma külaga, et ehitada välja korralik ning turvaline avalik ujumiskoht, mida kasutavad nii turistid kui ka ümbruskaudsete külade elanikud.

Meie suureks unistuseks on saada oma seltsimaja,  vabaneda kunagiste laudahoonete varemetest, leida ajaloolistele hoonetele mõistlik kasutus ja hoolsad peremehed.

Kärde külaseltsi eesmärgiks on luua kaunis ja turvaline kodukant, kuhu noored tahaksid jääda või siis tagasi tulla. Tahame, et igaüks suudaks oma elu siin ette kujutada ja õnnelik olla.

 

Kärde küla veebileht asub Facebookis.  aadressil:  https://www.facebook.com/pages/K%C3%A4rde-k%C3%BCla/124899817564864

 

Kontaktandmed:

Taavi Tõnts , e-post: tavi@hot.ee; tel. 5156391

Toimetaja: RAUL ORAV