9.08.14

MTÜ Airaan alustas tegevust 2009. aasta märtsis ning registreeriti sama aasta juulis. Jõgeva vallas Kuristal tegutseva mittetulundusühingu eesmärgiks on looduslähedase eluviisi propageerimine, keskkonda säästva arengu ja spordi toetamine, keskkonnateadlikkuse edendamine, looduse tutvustamine, turismiarendusprojektides osalemine, kohaliku küla- ja kultuurielu edendamine, Jõgevamaa elukeskkonna kaitsmisele ja uurimisele kaasaaitamine ning rahvusvahelise koostöö arendamine.

MTÜ Airaan on saanud enda käsutusse ruumi Kurista lasteaiamajas ning selle külakogukonna ühistegevuseks korda teinud ja sisustanud. Kolmapäeviti toimuvad seal teabepäevad ning käsitööhuviliste kokkusaamised. Ühised õhtud mööduvad toredas seltskonnas mõtteid, teavet ja kogemusi vahetades ning lõpevad kodus valmistatud suupistete maitsmise ja ürditee joomisega.

Erinevas vanuses kooskäijaid on paarikümne ringis, kusjuures teretulnud on ka kaugemalt tulnud käsitööhuvilised. Projektiraha abil on hangitud käsitöö- ja kunstivahendeid ning paljundatud infomaterjale. Käsitööõhtutel valminust on välja pandud mitu näitust.

MTÜ Airaan on korraldanud ka keskkonnateemalisi teabepäevi, õueõppepäevi lastele ning Jõgevamaad ja Vooremaad tutvustavaid loodusretki nii kohalikele kui ka väliskülalistele. Koostöös Jõgeva kultuurikeskusega korraldati 2009. aasta juunis Kurista külas suveöö kontsert, kus oli 80 kuulajat. 2010.aastal korrastati küla keskel võrkpalliplats ning Kurista voorel olev lõkkeplats, kuhu ehitati katusealune.2011 jätkati töödega külaplatsidel ja alustati terviseraja ning külakiige ehituseks ettevalmistusi. 

MTÜ jätkab paikkonna väärtustamisele ja kogukonna koostööle suunatud projektide elluviimist ning sportlaste toetamist. 

Kontaktisikud:

Aita Saksing   Telefon: 506 9802   e-post : mtuairaan@gmail.com

Andrus Sibul   Telefon: 557 8567   e-post : andrus@kivikuvand.ee

Toimetaja: RAUL ORAV